GolemRPG

Krew, Rdza i Smar...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-10-05 16:57:31

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Pażdziernik, więc co dalej?

Jako, że mamy już październik i trzeba ustalić co i jak z Golemem przygotowałem listę potrzebnych jeszcze rzeczy do zrobienia. Ma to pomóc określić gdzie jesteśmy i jak daleko jest ręka od nocnika, a i w efekcie pomóc w postanowieniu co dalej.

Ja na początku powiem, że niezależnie od tego co zaraz tu wypisze nie jest źle. Z Niemstem zakładaliśmy ukończenie gry w październiku, ale jak cześć z was wie Niemst dał dupy (w przenośni ), czyli przestał aktywnie uczestniczyć w tworzeniu gry na poziomie przygotowywania gotowych tekstów. Biorąc po uwagę, że ja sam się tym zajmuje nie jest tak źle, a nawet można powiedzieć, że jest nawet dobrze (bo od jakiegoś czasu wiadomo było, że termin październikowy jest nie do utrzymania).

Wracając jednak do tematu, oto lista potrzebnych rzeczy, posegregowanych wedle rozdziałów w podręczniku:

Wprowadzenie - Gotowe

Tworzenie postaci – Potrzebne uzupełnienia i poprawki, ale z grubsza gotowe

Podstawy, czyli to co każdy wie - Gotowe

Życie w kosmosie – Gotowe (imho najfajniejsza cześć podręcznika)

Życie na Edenie – Potrzebne uzupełnienia, ale z grubsza gotowe

Frakcje, czyli ci którzy rządzą
Władza i ludzie – Bodajże brakuje jednego akapitu
Historia – Ponad połowa skończona
Miejsca – Rozgrzebane, około 1 / 4 gotowa
Cele – W ogóle nie zaczęte

Mechanika
Rozbudowana mechanika testu - Gotowa
Mechanika walki – Potrzebne uzupełniania i poprawki, ale gotowa
Mechanika dowodzenia – 3 / 4 gotowe
Walka społeczna – Rozgrzebane i robione na nowo
Mechanika technika - Gotowa
Mechanika pilotażu – 1 / 3 gotowa
Mechanika magii - Rozgrzebane
Adrenalina – Rozgrzebane
Pakiety - Gotowe
Rozwój postaci – W ogóle nie zaczęte

Bestiariusz – Stwory potrzebują opisu mechanicznego

Ekwipunek
Waluta - Gotowa
Wszczepy – Rozgrzebane, ale w dużej części gotowe
Broń – 1 / 3 gotowa
Gadżety – Lekko ruszone
Pojazdy – Lekko ruszone

Krew, rdza i smar – Dział o prowadzeniu Golema nie ukaże się w podręczniku, pewnie trafi na stronę i będzie opracowywany po ukończeniu podręcznika.

Dodatki
Przykładowa stacja kosmiczna „Perła Orh” - Trzeba przejrzeć i poprawić
Przykładowa przygoda – Nie ruszone
Co to jest RPG? - Są ogólne założenia
Karty postaci – Trzeba zrobić

Niektóre rozdziały jak widać omawiałem jako całość inne są podzielone na poddziały, co wynika z stopnia ich ukończenia. Oczywiście ta rozpiska dotyczy tylko podręcznika w sensie zamieszczonego w nim tekstu. Rzeczy takie jak grafika są już teraz tworzone (dzięki kr), ale ostatecznie ilość grafiki w podręczniku będzie zależeć od sposobu wydania i wydawcy (dlatego niespecjalnie szukamy innych rysowników).

Co wy na to? Jest dobrze, czy źle? Niemst w rozmowie ze mną powiedział, że miłą niespodzianką byłoby ukończenie całości do końca roku. Jakie według was jest realny termin (ja sam szczerze nie wiem i powiem, że dużo zależy od zewnętrznych czynników)?

Nimest zasugerował też, że lepiej szukać wydawcy po całościowym ukończeniu gry, zamiast robić to już teraz. Wiecie większa wiarygodność, bo posiadamy już ukończony produkt, nie musimy gonić za szaleńczymi terminami, ale z drugiej strony też mniejsza motywacja (co jak co, ale umowa, która każe mi oddać podręcznik za ileś tam tygodni daje kopa).

Teraz pytanie do Niemsta, który publicznie może się będzie bardziej poczuwał. Czy jest coś z tej rozpiski czym chciałbyś się zając? Czasy kiedy robiliśmy golema pól, na pół już dawno minęły, ale zadeklarowanie napisania chociażby jednego podziału, czy jego części będzie dla mnie dużą pomocą i co tu dużo mówić odciąży mnie.

W każdym razie w nieokreślonym bliskim terminie podejmę decyzję co i jak z golemem, oczywiście dając o tym znak osobą które współpracują stale przy grze (chociaż się obijają).

Pozdrawiam i dzięki za pomoc przy grze
Sol

ps. Prawda, że mógłbym pisać wewnętrzne listy korporacyjne do pracowników?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polskiemody.pun.pl www.nmw.pun.pl www.petz5-forum.pun.pl www.miasteczkodlacandy.pun.pl www.grupa2wat.pun.pl