GolemRPG

Krew, Rdza i Smar...


#1 2008-07-14 17:43:52

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Różne pomysły

Tworzę ten dział ponieważ nie wiem gdzie wrzucać pomysły, które przychodzą mi do głowy, a uważam za przydatne. Czasami bywa tak, że nie ma gdzie ich wrzucić. Np. pomysł na dodatkowe frakcje, czy inne elementy kreowanego świata.

Pomysł:
Otwieracze:
Zawsze istnieli ludzie zarabiający na zabijaniu innych. Dziś nie jest inaczej. Najemników można spotkać w każdym większym skupisku ludzkim. Niektórzy pracują samotnie, inni łączą się w zorganizowane oddziały. Najważniejsze, że będą walczyć dla ciebie tak długo jak im płacisz... albo nie uznają, że w zaświatach gotówki raczej nie przyjmują. Jak już wspominałem najemników jest w bród, jednak niewielu z nich można uznać za specjalistów w konkretnej dziedzinie. Inaczej jest z Otwieraczami.
Że głupio się nazywają. Może i racja, ale nikt nie mówił, że specjaliści od niszczenia golemów muszą mieć głowę do marketingu.  Tak, tak, dobrze słyszałeś - niszczą golemy i to bez pomocy ciężkiego sprzętu. Co prawda w pojedynkę mogę mogę niewiele zdziałać, jednak gdy jest ich czterech, czy pięciu, to stanowią poważne zagrożenie dla człowieka zamkniętego w puszce.
Ich wygląd może być mylący. Zwykle nie zakładają żadnych pancerzy. Zbytnio krępują ruchy, a przy spotkaniu z Golemem niezbyt się przydają. Jedynym stałym elementem ich uzbrojenia jest, krótkie, szerokie ostrze, w które wbudowano pistolet. Właśnie ten niepozorny przedmiot, jest narzędziem, które uśmierca pilotów Golemów.
Stosują prostą taktykę. Część oddziału odwraca uwagę pilota, a w tym czasie reszta stara się podbiec jak najbliżej maszyny. Skubani mają szybkie nogi. Prawdziwi sprinterzy. Gdy, któremuś uda się dobiec, wbija on swoją broń pomiędzy płyty pancerza Golema i oddaje parę strzałów, którymi stara się trafić rycerzyka. Używają też małych, magnetycznych ładunków wybuchowych, które wpychają w stworzone przez siebie otwory.
Trzeba przyznać, że mają odwagę chłopaki... a przepraszam. Zapomniałem dodać, że w oddziałach otwieraczy dominują kobiety. Mężczyźni to góra 30 %, a może i mniej. Szkoda tylko, że niszczenie Golemów jest tak niebezpieczne. Trzeba być szalonym by się do nich przyłączyć. Wielu otwieraczy nie przeżywa swojej pierwszej akcji. Ale, czy kogoś, kto własnoręcznie załatwił chociaż jedną puszkę nie można uważać za bohatera?

Swoją drogą , nie dziwię się archimedesowi. W wannie rzeczywiście dobrze się myśli. 

Offline

 

#2 2008-07-14 18:21:36

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Różne pomysły

Hej, jest gdzieś temat z organizajcami o ile się nie mylę

Pomysł fajny, każda dodatkowa laska jaką można narysować w systemie = dodatkowym 5%tom odbiorców Ale ja bym bardziej widział otwieraczy jako zabójców, którzy tylko w ostateczności walczą otwarcie, a pilota starają się wkończyć przed wejściem do maszyny. Bo to troche tak jak szarżować na czołg (ja wiem, że się da i to nawet skutecznie, ale odsetek ludzi którzy przeżyją taką akcje jest cholernie niski)

A co do wanny, ja preferuje spacery z psem

Offline

 

#3 2008-07-14 18:23:22

Niemst

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 49
Punktów :   

Re: Różne pomysły

"Że głupio się nazywają. " albo przyjemuje ze ta nazwa jest ok, albo ją nalezy zmienić - bo to co jest to podkładanie się pod krytykę.

Czy golemy nie miały być głównie do walk w kosmosie?
Pomysł, że szybko biegają wydaje mi kwaśny. Przeciez juz lepiej samowysadzajacy sterwoany robocik.

Słowo rycerzyk zdecyodowanie nie pasuje.

Przygro mi ale IMHO naciagane troche po amerykańsku jak w filnie o smokach gdzie byli skoczkowie co na nie polowali

Offline

 

#4 2008-07-14 18:40:24

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Różne pomysły

Niemst napisał:

"Że głupio się nazywają. " albo przyjemuje ze ta nazwa jest ok, albo ją nalezy zmienić - bo to co jest to podkładanie się pod krytykę.

Czy golemy nie miały być głównie do walk w kosmosie?
Pomysł, że szybko biegają wydaje mi kwaśny. Przeciez juz lepiej samowysadzajacy sterwoany robocik.

Słowo rycerzyk zdecyodowanie nie pasuje.

Przygro mi ale IMHO naciagane troche po amerykańsku jak w filnie o smokach gdzie byli skoczkowie co na nie polowali

Może rzeczywiście naciągane. Zresztą, pomysł wzorowałem trochę na jednej anime, dlatego może wydawać się przegięte. A jeżeli coś nie pasuje do świata, to powinno zostać odrzucone (z czym się liczyłem). Zawsze warto jednak zapisywać nawet głupie pomysły, bo może akurat coś się wykorzysta.

Offline

 

#5 2008-07-14 18:44:19

Niemst

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 49
Punktów :   

Re: Różne pomysły

tzn pomysł na otwierczy jako specjalistów zabijających pilotów golemów a nie niszczących same golemy wydaje sie być dobry. Jednak warto by zrezygnować z nastawienie na cechy fizczyne tego typu ludzi (szybkość) a na specjalne wyspsarzeenie (sterowane mini bomby, gazy trujące itp.)

Offline

 

#6 2008-07-14 19:16:55

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Różne pomysły

Niemst napisał:

tzn pomysł na otwierczy jako specjalistów zabijających pilotów golemów a nie niszczących same golemy wydaje sie być dobry. Jednak warto by zrezygnować z nastawienie na cechy fizczyne tego typu ludzi (szybkość) a na specjalne wyspsarzeenie (sterowane mini bomby, gazy trujące itp.)

Rozumiem. Tylko z twojej reakcji wywnioskowałem, że pomysł w ogóle nie jest godny uwagi. Poza tym jak każdy pomysł, tak i ten wymaga dopracowania i dopasowania go do całej reszty (żeby nagle nie okazało się, że mamy jakiegoś wymiatacza, który zupełnie nie pasuje do reszty). Równowaga musi być, a ja mam tendencje do przesadzania i pakowania zbyt wielu rzeczy do jednego pudełka. XD (patrz nanołak)

Offline

 

#7 2008-07-14 19:59:46

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Różne pomysły

Słowo rycerzyk zdecyodowanie nie pasuje.

A mi się o dziwo spodobało W kontekście w jakim jest użyte jego konotacje są negatywne i pogradliwe, wpisuje się w sposó widzenia pilotów golemów przez "otwieraczy".

Jednak warto by zrezygnować z nastawienie na cechy fizczyne tego typu ludzi (szybkość) a na specjalne wyspsarzeenie (sterowane mini bomby, gazy trujące itp.)

Tu się zgodze. Nastawienie fizyczne byłoby logiczne, gdyby to był np odłam kościoła z jakiegoś powodu zwalczającego pilotów golemów (heretyckie używanie pramatu!). Specjaliścy dążyliby raczej do zmniejszenia ryzyka.

Offline

 

#8 2008-07-14 20:43:00

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Różne pomysły

a na specjalne wyspsarzeenie (sterowane mini bomby, gazy trujące itp.)

Może jakaś lewitujący środek transportu. Jakaś deska, osłonięta jedynie z przodu kawałkiem blachy. (Grałem ostatnio w UTIII i tam można się przemieszczać na takich snowboardach - jak ktoś nas trafi to gleba).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rozyny-info.pun.pl www.naruto-gtf.pun.pl www.abnormals.pun.pl www.g087dca.pun.pl www.managerfootballu.pun.pl