GolemRPG

Krew, Rdza i Smar...


#1 2008-09-17 17:29:48

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Przygoda w podręczniku

Jako, że moja obiektywność w tej kwestii siada, mam pytanie do osób tak z rzadka udzielających się na forum W podręczniku powinna znaleźć się jakaś przykładowa przygoda. Jej brak to strzał w własną bramkę dla systemu, ponieważ to właśnie taka przygoda pokazuje jak system widzą autorzy i jak wykorzystują elementy zawarte w grze.

Pytanie jednak, czy lepiej dać jedną pełną przygodę, a może ze 2-3 szkice podobne do http://www.peginc.com/onesheets.html ? Ja szczerze powiedziawszy wolałbym szkice, spisywanie pełnych przygód boli mnie, skręca jelita i w ogóle wywołuje wiele nieprzyjemnych uczuć (po prostu nie lubię tego robić), Ale zdaje sobie sprawę, że dla początkujących osób lepsze jest pełna przygoda.

A jak wy myślicie? Tylko niech nikt się nie waży napisać „może dać jedną pełną przygodę i trzy szkice”. Pierwsza osoba, która to zrobi będzie codziennie molestowana, żeby sama to zrobiła, nawet jeśli aktywnie nie uczestniczy w tworzeniu systemu.

Offline

 

#2 2008-09-17 18:01:09

Niemst

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 49
Punktów :   

Re: Przygoda w podręczniku

Szkice wg. mnie są ok.
Dodał bym jeszcze pomysły - ale te co pisałem do perły Orh. A pomysły mogą być wrzucone przy opisach miejsc itp.

Pozdrawiam Niemst

Offline

 

#3 2008-09-17 18:06:30

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Przygoda w podręczniku

Co do perły to w sumie właśnie ją chciałem wrzucic jako pzrykłądową stacje kosmiczną do podręcznika

Offline

 

#4 2008-11-17 18:13:01

Doktor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Przygoda w podręczniku

Powinieneś dać pełną przygodę. Golem prezentuje inny - bliższy ad&d niż fabularnym opisom - system walki. Strona którą podałeś, odnosi się do znanych i stereotypowych systemów, ze zmienioną jedynie mechaniką. Tutaj trzeba pokazać ludziom co i jak. Dlatego lepiej wyjdzie, jeśli dołączona zostanie pełna przygoda, z mapkami i statystykami. W sumie, nawet chodzi mi po głowie jeden pomysł. Nie wiem jednak czy nie byłby zbyt duży próg dla graczy.

Offline

 

#5 2008-11-21 19:54:02

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Przygoda w podręczniku

Co masz na myśli pisząc "zbyd duży próg"?

Offline

 

#6 2008-11-21 22:41:19

Doktor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Przygoda w podręczniku

Rzecz rozchodziłaby się o zniszczenie spaczonego golema. Jednak nie chodzi mi o walkę bezpośrednią.

Offline

 

#7 2009-02-13 21:38:33

Farvus

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 8
Punktów :   

Re: Przygoda w podręczniku

Gdybym dopiero zaczynał od RPGów i zabrał się za Golema jako pierwszą grę to wolałbym jakąś pełną przygodę. Przy szkicach byłoby na pewno dużo niejasności.

Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.massmedia.pun.pl www.gra-wladca-pierscieni.pun.pl www.talesofpirates.pun.pl www.slodkiflirtrpg.pun.pl www.fire.pun.pl