GolemRPG

Krew, Rdza i Smar...


#1 2008-07-17 00:30:45

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Okładka

Spać coś nie moge, więc chwilke pomęcze się i posiedze nad golemem

Szczerze powiedziawszy nie lubie skomplikowanych okładek. Te zwykle są napchane różnymi motywami i przez to nie wyróżniają się w tłumie. Znacznie lepszym pomysłem jest zaprezentowanie jednego, prostego motywu, który opacznie przez swoją skromność będzie przykuwał oko. Widzieliście okładkę nowegej edycji Legendy 5 Kregów. Katana przepasana jakąś chustą - super.

Mój pomysł na okładkę:

Białe tło na środku którego widzimy trzy postacie. Postacie są mocno zacieniowanie (mamy przez to kontrast z buałym tłem), nie widać dokłądnie ich twarzy, ani ekwipunku (jedynie zarysy). Tylko spływająca z postaci, w niektórych miejsach krew będzie wpełnym kolorze (zaznaczam potem komu z czego leje się krew ).

1. Postać - Dowódca. Stoi w centrum i przytrzymuje prawą dłonią jednego z towarzyszy (jego druch ma przewiesioną na nim dłoń). Na postaci widać jakieś drobne insygnia włądzy (np czapkę stylizowaną na współczesną wosjkową), w lewej dłoni trzyma jakąś większą broń - shot gun. Oczy dowódcy są całe czerwone i z prawego oka płynie struga krwii.

2. Postać - Ranny druch - Wspomniana wyżej postać wisi na barku Dowódcy. Niech to będzie roks albo gor, którego druga dłoń (nie trzymająca dowodzącego) bezwładnie zwisa ku ziemi - dłoń jest ciężko ranna i leje się z niej struga krwii (parę kropli niech będzie widoczne na ziemi).

3. Postać - Technik. Klęczący po lewej stronie dowódcy grzebie przy czymś w rodzaju komputera/radiostacji. Wyrażnie widac po nim, że krzyczy. Jedyna nie zraniona postać. O jego ramie oparty jest jakaś dłuższa i większa broń (snajperska albo energetyczna), może z niej wydobywać się lekki dymek.

Postacie nie będą zjamować całej okładki a jedynie jej część.W ten sposób pozostaje sporo białej części kontrastującej z postaciami. Gdzieś poz postaciami widać małe logo gry i jakieś chwytliwe hasełko (hasełko wymyślę kiedyś )

Offline

 

#2 2008-07-17 20:51:05

Niemst

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 49
Punktów :   

Re: Okładka

To ja zaproponuje:

wyłącznie kontury 3 postaci, niech będzie roks, wojskowy, technik.
Pierwsza postać czerwona, druga rdzawa, trzecia czarna

I logo:
Golem RPG
Krew Rdza i Smar

Offline

 

#3 2008-07-17 23:14:52

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Okładka

Pomysł z nadaniem postaci kolorów, krwi, rdzy i samru jest ok

Zobaczymy co powie biedak, który to będzie robił Albo Farvus, który też zajmuje się rysunkiem (ale on narazie ma remont w domu dlatego nie zagląda)

Offline

 

#4 2008-07-18 21:48:04

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Okładka

Szczerze, to pomysł z postaciami, jakoś średnio mi się podoba. Wolał bym by okładka była dynamiczna. Albo by znajdowała się na niej jedna postać, z krajobrazem (ew. postać, białe tło, golem za postacią). A jeżeli okładka ma być prosta to może lepiej umieścić na niej jakiś przedmiot? Poza tym na okładce może znajdować się samo, dopowiednio przetworzone i pokolorowane logo (ala jakiś mechanizm).
A pomysł z postaciami śmierdzi mi d20 Modern

Ostatnio edytowany przez Kwad_rat (2008-07-18 21:51:01)

Offline

 

#5 2008-07-18 22:10:32

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Okładka

Kurcze, Kr ma racje z d20 modern: http://www.turtleislandpa.com/images/d-20modern_big.jpg nasz pomysł może budzić skojarzenia, ale w sumie ciężko określić, czy to dobrze, czy żle.

Pomysł z jednym przedmiotem jest fajny np. leząca broń, dopiero co użyta (dym, ślady krwii itp) i obok napis w sstylu "podejmiesz walkę?" itp.

Pomysł z postacią i tłem jest standardowy, jeśli fajnie wykonany to dla mnie ok - chociaż bez rewelacji.

Samo logo odpada - pasowałoby do np uniwersalnej mechniki itp.

Offline

 

#6 2008-07-18 22:25:29

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Okładka

Okładka D20 Modern mi się nie podobała. Dlatego dość sceptycznie podszedłem do tego pomysłu. Jestem przeciw pomysłowi z postaciami. Mogę popracować nad czymś innym.

Offline

 

#7 2008-07-18 22:59:33

Doktor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Okładka

A może jednak postać. Ściana (lub nawet bez)i żołnierz o nią oparty. Pół siedzi, pół leży. Nogi wyciągnięte do przodu, głowa spuszczona, jedną ręką trzyma się za brzuch, drugą dzierży karabin. Na ścianie (lub bezpośrednio na białym tle), tuż nad żołnierzem, smuga krwi, która ciągnie się w dół, znacząc tor po którym się osuwał. Wszystko czarno białe, tylko krew, jak to krew, czerwona.

Drugi pomysł. Dać golema. A raczej pół golema, leżącego na podłożu. Nogi ma urwane, a rozciągnięte od wewnątrz kable, sugerują, że pozbawiono go ich dosyć gwałtownie. Ręka z kilkoma dziurami, wisi bezwładnie. Jedno oko (nie wiem czy one mają kamery, wizury, czy coś innego) pęknięte i coś się z niego wylewa. Drugie zaś nietknięte i mało tego, jeszcze świeci.

Offline

 

#8 2008-07-19 19:18:31

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Okładka

Doc, tylko, że wiesz nie chcemy sugerować, że postacie graczy dostają po łbie cały czas w systemie Pierwszy pomysł jest fajny, ale wymaga jakiegoś elementu "nadziei", że jednak mimo ciężkich ran i dostania w tyłek ta postać odniosłą zwycięstwo. Ewentualnie obok postaci, można dodać napisy w stylu: "Czy przetrwa, jego dalszy los jest w twoich rękach?!"

Offline

 

#9 2008-07-19 23:08:44

Doktor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Okładka

To może nie tyle trzymałby karabin, co po niego sięgał? Karabin odłożyć kawałek dalej, a on lekko przechylony w jego stronę, jedną ręką sięga po broń, ale mimo iż wyciągnął ją na całą długość, to nadal nie dosięga. Drugą dłonią trzyma się zaś za brzuch, by podczas działania, nie wypłynęło mu to i owo.

Offline

 

#10 2008-07-19 23:38:12

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Okładka

Fajny pomysł, Doc
W sumie przypomniała mi się pewna rzecz. Nie wiem, czy wiecie ale numery wieży snów z babką na okładkach ściągały się lepiej. Może warto wykorzystać tą sztuczkę i niech żołnierzem (w jakijkolwiek opcji) będzie kobieta? Milesze, to dla oka i w ogóle

Offline

 

#11 2008-07-20 01:34:54

Doktor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Okładka

Aj, aj! Sol, dobry produkt obroni się sam. Ja proponuję by gazeta, do której dołączy się golema, miała okładkę z laską. A gazetkę/książeczkę z golemem włożyć do środka

Mówiąc serio, to odradzam. Bo, te ściągnięte z graficzkami z kobitkami, to były tylko po to, by się owym graficzkom przyjrzeć.

Offline

 

#12 2008-07-20 13:25:58

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Okładka

Aj, aj! Sol, dobry produkt obroni się sam.

To prawda, ale lepiej w dzisiejszych czasach produkt nie powinien być tylko dobry, ale też dobrze sprzedany (stąd np pomysł wydania przez czasopismo). Jeśli są jakieś tanie chwyty, które można wykorzystać w stosunku do promocji golema... to pewnie je wykorzystamy

Ja proponuję by gazeta, do której dołączy się golema, miała okładkę z laską. A gazetkę/książeczkę z golemem włożyć do środka

Hahah Pamiętam, że w 100tynym numerze Świata Gier Komputerowych była mis nastolatek na okładce (niestety nie wyszło tak fajnie jak brzmi)

Mówiąc serio, to odradzam. Bo, te ściągnięte z graficzkami z kobitkami, to były tylko po to, by się owym graficzkom przyjrzeć.

Może, ale wydawnictwo, które wyda naszą gre bardziej będzie interesować ile osób sięgneło po nią, niż ile osób rzeczywiście gra, a nie ogląda obrazki. I w ten sposób  niestety musimy patrzeć na to zagadnienie.

Offline

 

#13 2008-07-20 13:50:20

Doktor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Okładka

Wszytko według Twojego uznania. Jeśli chcesz przekonać wydawców, to proszę bardzo. Stwierdzę jednak, że to reklama dźwignią handlu, a nie laseczki na okładkach (nie dotyczy Playboy'a itp.). Dlatego raczej postaw na promocję w sieci. No i jeśli już w jakieś gazecie zechcą wydać, to fajnie by było, jakby zaczęli zapowiadać na trzy-cztery numery wprzód, a nie jako krótką notkę "co będzie w następnym numerze". Z resztą... Oni już sobie poradzą

Wracając do okładki. Nawet jeśli babki na okładce są atrakcyjniejsze dla czytelników, to nie wiem, czy bohaterka z raną postrzałową w brzuch i śladami własnej krwi dookoła spełnia ten warunek. Z czegoś trzeba by tu było zrezygnować, lub zmienić koncepcję.

Ostatnio edytowany przez Doktor (2008-07-20 13:50:53)

Offline

 

#14 2008-07-20 14:15:35

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Okładka

Z resztą... Oni już sobie poradzą

Jasne, nie ma co uprzedzać faktów, to wydawca w głównej mierze będzie o tym decydował

Jednak co do promocji w sieci mam nieco inne zdanie. Ona w momencie wydania i tak nastąpi, niejako oddolnie (jeśli ta będzie to raczej nie skierowana do portali rpg'owych). A i w przypadku wydania gazetowego, watpie by wydawca chciał zapowiadać dodatek 2-3 numery wcześniej. U nich obowiązują nieco inne kryteria "sukcesu", wiec zwykle tak nie robią. Jak już to raczej numer wcześniej powiedzą "damy coś fajnego i nowego". Zresztą zobaczymy co powie ewentualny wydawca

Wracając do okładki. Nawet jeśli babki na okładce są atrakcyjniejsze dla czytelników, to nie wiem, czy bohaterka z raną postrzałową w brzuch i śladami własnej krwi dookoła spełnia ten warunek. Z czegoś trzeba by tu było zrezygnować, lub zmienić koncepcję.

Mało wodziarzy znasz

A tak serio to zalezy od sposobu przedstawienia postaci. Nikt, nie mówi, że to ostateczna wersja

Offline

 

#15 2008-08-07 14:17:43

Farvus

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 8
Punktów :   

Re: Okładka

Ciekawe pomysły.

To może mój pomysł z zupełnie innych klimatów. Jest grupa ludzi ludzie zgromadzonych jednej sali dużej sali (zarówno kobiety jak i mężczyźni ). Stoją tyłem do widza zwróceni w stronę dużego okna na kosmos. Z okna bije blask od gigantycznej kosmicznej eksplozji z pierścieniem itd.

Trzy możliwe interpretacje:

- Są świadkami zniszczenia przez kolektyw dużej stacji kosmicznej. Ponieważ już niewiele mogą zrobić więc tylko stoją i patrzą na swoją przegraną.

- To samo co powyżej ale sami postanowili wysadzić stację żeby nie oddać jej w ręce kolektywu.

- Wersja optymistyczna. To co eksploduje to statek obcych .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.praca-mcr.pun.pl www.green-iris.pun.pl www.fablesite.pun.pl www.pysiolandia-minecraft.pun.pl www.media-research.pun.pl