GolemRPG

Krew, Rdza i Smar...


#1 2008-03-16 14:25:28

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Logo

http://www.golem.pun.pl/_fora/golem/gallery/2_1205673735.png

Obecnie logo gry wygląda tak. Jednak troche czasu jeszcze mamy do ukończenia gry i jeśli ktoś ma jakieś propozycje zmiany, czy modyfikacji to można je wziąć pod uwagę

Ja dodam od siebie, że wole takie proste logo bo:
- Łatwo je modyfikować, do danej grafiki.
- Jest łatwe w druku na różnych powierzchniach (kolorowe logo już nie jest) np. Farvus widział, że mam koszulke z logiem golema

Offline

 

#2 2008-07-07 20:46:58

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Logo

Może jeszcze dzisiaj coś sklecę.

Offline

 

#3 2008-07-07 20:59:42

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Logo

Byś np okładkę zrobił   Nowe logo nie jest jakoś specjalnie potrzebne (ale jak będzie fajne to ja marudzić nie będę)

Offline

 

#4 2008-07-07 23:10:22

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Logo

http://zlodziej.ovh.org/projekt.jpg
Próbowałem coś zrobić. Wersja alafa XD

Offline

 

#5 2008-07-08 12:26:08

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Logo

Oj,  Kr skup się lepiej na rysunkach
Nie chce być niemiły, ale niezbyt Ci to wyszło. Zbytnio starasz się wszystko ucisnąć i "skwadratozywoać". A sam pomysł jest nieco innym przedstawieniem tego co ja zrobiłem wcześniej. Pamiętaj kr, że w przeciwieństwie do mnie umiesz rysować i użycie tych umiejętności podczas produkcji loga jest pożądane. Mógłbyś np. opracować motyw graficzny do tekstowej cześci logotypu (np. czarny obrys ciała golema, albo paru sci-fi wojowników - tak, że widać tylko ich kształty nie szczegóły itp).

Jeśli masz chęci to czekam na dalsze efekty

Offline

 

#6 2008-07-08 13:27:42

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Logo

Miało być w miarę proste, więc starałem się zrobić coś co łatwo można by modyfikować i było by łatwe w druku. W sumie jest to wczesna wersja alfa, praktycznie bez koloru i grafiki, która miałaby znaleźć się w ostatecznej wersji loga (w tej chyba "m" nie wyszło mi najlepiej). Nie wspominając już o tym, że chciałem jeszcze zrobić wersję kolorową. A co do okładki, to wydaje mi się, że przygotowanie loga stanowi istotną cześć zaprojektowania dobrej okładki.

Offline

 

#7 2008-07-08 14:05:48

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Logo

Hej, jak chcesz dalej próbować to moje sugestie:

- Użycie 2 fontów, jednego sci-fi i fantasy jest ok bo oddaje  dualność swiata golema. Ale u Ciebie napis golem wydaje się strasznie sztywny i masywny - pasuje dotych starych filmów sci-fi, a nie o taki efekt do końca chodzi.

- Czemu kropka jest tylko o P, w napisie RPG?

- Po słowie krew powinien być przecinek Cała fraza "krew, rdza i smar" może być umeiszczona w innym miejscu np nad golem rpg imogła by lekko nachodzić na czarne napisy.

Btw. Poza robieniem grafik na www zajmuje się też czasem logotypami, więc będę upierdliwy

Offline

 

#8 2008-07-08 15:30:03

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Logo

SolFar napisał:

- Użycie 2 fontów, jednego sci-fi i fantasy jest ok bo oddaje  dualność swiata golema. Ale u Ciebie napis golem wydaje się strasznie sztywny i masywny - pasuje dotych starych filmów sci-fi, a nie o taki efekt do końca chodzi.

Jeszcze coś pokombinuję z fontami ala fantasy (czy pismo ręczne). Zawsze można zastąpić G jakimś inicjałem, choć teraz do głowy przyszedł mi jeszcze jeden pomysł ("G" przerobione na koło zębate i "m" przerobione na zębatkę. Na zębatce z napis RPG, na zębatce z G ornamenty ala fantasy. Choć może to trochę przekombinowane. Przydało by się tu wcisnąć coś co będzie wyglądało jak golem. ). Tak w ogóle to słowo "Golem "kojarzy mi się z czymś klockowatym ;]

SolFar napisał:

- Czemu kropka jest tylko o P, w napisie RPG?

To nie kropka, tylko śrubka. Nie pasowała mi ta duża przestrzen pomiędzy P, a G (pod p), więc wypełniłem ją śróbką.


SolFar napisał:

- Po słowie krew powinien być przecinek Cała fraza "krew, rdza i smar" może być umeiszczona w innym miejscu np nad golem rpg imogła by lekko nachodzić na czarne napisy.

Zauważyłem to dzisiaj, ale nie miałem już ochoty poprawiać.


SolFar napisał:

Btw. Poza robieniem grafik na www zajmuje się też czasem logotypami, więc będę upierdliwy

Hehe... To czaka mnie masa pracy

Ostatnio edytowany przez Kwad_rat (2008-07-08 15:31:24)

Offline

 

#9 2008-07-08 20:45:35

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Logo

To nie kropka, tylko śrubka. Nie pasowała mi ta duża przestrzen pomiędzy P, a G (pod p), więc wypełniłem ją śróbką.

A widzisz, a większość osób chyba pomyśli, że to kropka

Czekam na efekty

Offline

 

#10 2008-07-08 21:03:07

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Logo

Hmm... Jak by się tak zastanowić to skrót RPG, powinien zawierać kropki (RP.G.) . Nie wiem dlaczego przyjęło się pisanie go bez kropek (w sumie nigdy nie widziałem by ktoś pisał go z kropkami). tym bardziej, że skrót ten (RPG) kojarzy mi się z wyrzutnią przeciwpancerną. Ale mniejsza z tym.
Dzisiaj daruje sobie pracę nad logiem. Wydrukuję to na kartce, przerysuje na kalkę techniczną skopiuję i zacznę pracę ręcznie. Może w miejscu dziurki w o dam coś ala oczko kamery i z literki zrobię coś w rodzaju głowy golema.

Ostatnio edytowany przez Kwad_rat (2008-07-08 21:03:53)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.praca-mcr.pun.pl www.green-iris.pun.pl www.siprofit.pun.pl www.fablesite.pun.pl www.pysiolandia-minecraft.pun.pl