GolemRPG

Krew, Rdza i Smar...


#1 2008-08-25 00:24:21

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Nibykonkurs

Hejka,

Właśnie zaczął się Nibykonkurs (konkurs odbywa się na autorskie.fora.pl), czyli zabawa w stworzenie w ciągu tygodnia krótkiej gry rpg na podstawie trzech wylosowanych wcześniej haseł. W tej edycji hasła to:

Demony

Trainspotting (film)

Paragraf 22

Jako, że chce trochę odpocząć od golema (zresetować mózg), postanowiłem wziąć udział i wysmażyć jakaś krótką grę. Jeśli ktoś też chce przyłączyć się do zabawy zachęcam. To dobry moment żeby wyprobować głupie pomysły, bez obawy że ktoś konkretnie zjedzie naszą grę (zawsze możemy powiedzieć, że mieliśmy tylko tydzień ).

Ja będę pewnie korzystał z haseł: Demony i Paragraf 22.

Po konkursie zwykle powstaje wiele głupich i niegrywanych gier, wiec nie ma co się przejmować  poziomem swojej pracy. Moi ulubieńcy to kosmiczni sumogladiatorzy

Jak coś już wymyśle to dam znać, ale chyba będzie gra o zombiakach (zawsze chciałem taką zrobić )

Offline

 

#2 2008-08-25 16:16:25

Doktor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Nibykonkurs

Hej Sol! Mogę się dołączyć?

Offline

 

#3 2008-08-25 16:25:32

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Nibykonkurs

Jeśli chcesz zrobic swoją grę, to nie musisz pytac o pozwolenie Jeśli chcesz pomóc z tym co mam to zapraszam, chciaż nie wiem czy w nibykonkursie można robic wspólnie w grę. Sprawdze na autorskich/zapytam. Tylko to co ja narazie mam jest ostro abstrakcyjne, bo wykorzystałem jednak inne hasła:

Wiele wiosen i zim temu, jeszcze zanim ja się urodziłem, zanim urodził się poprzedni wielki wódz, świat był ponoć inny. Zamieszkiwali go liczni bogowie, którzy za pomocą swoich magicznych przedmiotów potrafili zmieniać i kontrolować ziemię oraz niebiosa, po których szybuje ptactwo. Jedno dotknięcie magicznych tabliczek pozwalało im ogarnąć wzrokiem cały horyzont z wszystkich stron, a parokrotne uderzenie w znaki na tabliczkach powodowało przeniesienie ich głosu do innych bogów. Ale dziś już ich nie ma. Pozostały tylko szczątki ich domów i stalowe drogi, po których kiedyś sunęły stworzone przez nich rydwany – pociągi bogów.

Wszystko to zniknęło przez nich! Przez demony, które przybierając postać bogów, wmieszali się pomiędzy nich i  złym słowem o pokoju, i czymś co w legendach nazywane jest pacyfizmem zmiękczyli dawnych bogów. Przez to, gdy przyszedł dzień sądu, bogowie pogrążeni w swoich dumaniach zaakceptowali go. Nie próbowali tak jak za czasów swojej potęgi zmiażdżyć przeciwnika i zjeść jego serce. Zapomnieli o wewnętrznym głodzie walki i żądzy krwi! Dlatego upadli, dając się zwieść pokusie demonów.

Prawda, że zaszalałem

Offline

 

#4 2008-08-25 16:31:49

Doktor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Nibykonkurs

A gdzie zombiaki?

Offline

 

#5 2008-08-25 16:44:13

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Nibykonkurs

A nie wiem, ale kogoś trzeba będzie przecież zabijac? W założeniu ma byc tak: że tribale, w których wcielają się gracze walczą z demonami (mogą byc zombiaki) żeby stac się bogami i w efekcie żeby pociągi znowu jeżdziły

Nia autorskich nic nie ma o jakimkolwiek zakazie pisania gry razem, wiec jak chcesz się podłączyc do pomysłu zapraszam Zaznaczam, że gra nie będzie raczej (co chyba już widac) do końca na serio.

7613837 - moje gg, bo chyba nie masz

Offline

 

#6 2008-08-25 16:51:16

Doktor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Nibykonkurs

11358624 - Korzystaj rozsądnie

Gra nie na serio? Pomyślę o tym.
Ci plemieńcy, to w jakich klimatach?

Offline

 

#7 2008-08-25 16:59:39

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Nibykonkurs

Z grą nie na serio chodzi o to, że to ma byc raczej radosna rozpierducha z zabawnym klimatem tribali uwazjąych za bogów swoją cywylizację przez jakąs katastrofą itp.

Mam dwa pomysły na mechnikę: albo taka totalna demolka w której postacie tną przeciwników jak spartanie z 300, albo coś nowego: próba stworzenia mechaniki w której nasi dzielni tribale skrają się do przeciwników i zarzynają ich od tyłu (podstęp to jest to!). Czyli różne myki mechaniczne do odwórcenia uwagi przeciwnika itp

Co do tribali to chciałbym, żeby gra działa się w pseudo europie chyba. Wiec jacyś stylizowani na twardych germanów, albo skandynawów.

Fajnym pomysłem byłoby opasinie w grze paru przedmiotów z naszych czasów jakie magiczne przedmioty w ich czasach np:

Lat'arka - potęzny artefakt z czasów bogów, który nawet w nocy potrafi dac swiadło znacznie silniejsze od każdej pochodni! Żeby działał wymagaj jednak kryształu zasilającego.

Ps. Jeszcze Kwad_rata namówimy na jakiś prosty rysunek i będzie gra jak się patrzy

Offline

 

#8 2008-08-25 20:16:58

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Nibykonkurs

Jestem, jestem Ktoś mnie wołał. Jak by co, top będę jutro na GG. Może jeszcze coś od siebie dorzucę - coś szalonego.

Offline

 

#9 2008-08-28 20:56:34

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Nibykonkurs

Hejka,

Niestety ja panowie odpadam z zabawy. Okazało się, że mam więcej roboty z zleceniem niż się spodziewałem i na najbliszy tydzien/dwa jestem praktycznie odciety od wszelkich hobbistycznych projektów. Mam jednak nadzieje, że uda wam się złozyc grę do końca do niedzieli. Jeśli tak to mogę ewentualnie pomóc przy składzie w jeden dokument.

Przepraszam

Offline

 

#10 2008-08-29 17:12:42

Doktor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Nibykonkurs

Uuuuach! No to lipa

Musimy Kwad_rat napisać jeszcze parę rzeczy.

Jeśli tak to mogę ewentualnie pomóc przy składzie w jeden dokument.

Jak skończymy, to damy znać.

Offline

 

#11 2008-08-29 22:52:34

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Nibykonkurs

To chyba będę się w weekend tylko tym zajmował. Pracę zaczynam od zaraz.

Offline

 

#12 2008-08-29 23:13:57

Doktor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Nibykonkurs

Ok. Ja biorę się za postacie graczy.

Offline

 

#13 2008-09-01 20:35:03

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Nibykonkurs

Hehe.. Wygląda na to, że Sol chciał stworzyć indianina, a wyszła nam raczej prosta autorka XD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mmbf.pun.pl www.tminfo.pun.pl www.livetocraft.pun.pl www.fsb.pun.pl www.wscieklewilki.pun.pl