GolemRPG

Krew, Rdza i Smar...


#1 2008-03-12 21:23:56

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Bibliografia

Nie w sensie dosłownym. Chodzi mi o listę filmów, książek, gier z którymi warto się zapoznać, bo stanowią jakieś zródło inspiracji dla nas. Temat ten, jest więc po to by każdy po obejrzeniu czegoś mógł się podzielić tym z resztą

Offline

 

#2 2008-07-14 16:29:52

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Bibliografia

Ostatnio oglądałem serię anime, która zwała się Tengen Toppa Gurren Lagann. Parę rzeczy, na których można by się wzorować na pewno się tam znajdzie. Serial jest humorystyczny i brak mu realizmu, jednak może okazać się kopalnią pomysłów.

Offline

 

#3 2008-07-14 20:06:44

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Bibliografia

Oj, jak wygoglałem ilustracje to niezbyt mi podchodzi. Już bliżej golema jest http://www.onemanga.com/Red_Eyes/ które jednak jest zdrowo przesadzone (postacie to takie typowe przepaki), ale klimat opowieści mi pasuje.

Ostatnio pogrywam troche w doom'a 3 i powiem, że to fajna gra do zobaczenia jak może wyglądać stacja kosmiczna od zewnątrz. Dodatkowo świetny motyw z możliwością słuchania logów i czytania emieli pracowników stacji (głównie już martwych ) - napewno wykorzystam na sesji.

Offline

 

#4 2008-07-14 20:19:17

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Bibliografia

Solfar napisał:

Oj, jak wygoglałem ilustracje to niezbyt mi podchodzi.

Co kto lubi (Twórcy tej anime to Gainax, czyli ludzie odpowiedzialni za FLCL i Evangeliona).

Solfar napisał:

Już bliżej golema jest http://www.onemanga.com/Red_Eyes/ które jednak jest zdrowo przesadzone (postacie to takie typowe przepaki), ale klimat opowieści mi pasuje.

Rzeczywiście. Już czytam.

Ja z kolei myślałem, czy nie przejrzeć sobie podręcznika do Neuroshimy i ... Zew Cthulhu, co by może jakieś fajne potwory powymyślać. Lubię potwory, których gracz nie może ugryźć i które bardziej nadają się do straszenia gracza niż do walki samej w sobie.

Offline

 

#5 2008-07-14 20:29:45

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Bibliografia

Co kto lubi (Twórcy tej anime to Gainax, czyli ludzie odpowiedzialni za FLCL i Evangeliona).

Naprawdę? Kurcze, ale evangelion był przecież swietny

Ja z kolei myślałem, czy nie przejrzeć sobie podręcznika do Neuroshimy i ... Zew Cthulhu

Neuro bym odradzał. Ale to może dlatego, że moje zdanie o tej grze jest raczej negatywne. Dodam, że z Niemstem przyjeliśmy założenie, że Eden i wszelka jego flora i fauna jest mocno oparta na Ziemi z czasów dinozaurów.

Offline

 

#6 2008-07-20 13:40:46

Doktor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-19
Posty: 57
Punktów :   

Re: Bibliografia

Jeśli chodzi o anime, to oglądałem dzisiaj (po raz drugi, bo widziałem już wcześniej) jedno świetne. I kurczę, gdybym wiedział wcześniej, że będzie leciało, to bym polecił. Metropolis się to zwało i było dosyć niezwykłe. Jak będziecie mieli okazję obejrzeć, to polecam.

Offline

 

#7 2008-08-03 19:16:08

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Bibliografia

Wygooglałem troche o Metropolis i wydaje się ciekawę, przy najbliższej okazji napewno obejrze. Dzięki za info Doc

Offline

 

#8 2008-08-06 17:39:30

Farvus

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 8
Punktów :   

Re: Bibliografia

SolFar napisał:

Neuro bym odradzał. Ale to może dlatego, że moje zdanie o tej grze jest raczej negatywne. Dodam, że z Niemstem przyjeliśmy założenie, że Eden i wszelka jego flora i fauna jest mocno oparta na Ziemi z czasów dinozaurów.

O! Brzmi ciekawie. To może coś w stylu gry Turok? Jakiś czas temu ludzie podesłali sporo concept artu do nowej części gry. Dużo Sci-f, dżungli i dinozaurów

http://conceptart.org/forums/showthread.php?t=118126

Offline

 

#9 2008-08-06 20:21:53

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Bibliografia

Wow! Dzięki za link Far Bardzo inspirujące obrazki.

Offline

 

#10 2008-09-08 11:50:17

Kwad_rat

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 89
Punktów :   

Re: Bibliografia

Włśnie obejrzałem miniserial (pilot) Battlestar Galactica i aż się dziwię, że SolFar nie dodał go na tą listę jako pozycji obowiązkowej. Dzięki Sol, że mi go poleciłeś. Naprawdę inspirująca rzecz.

Offline

 

#11 2008-09-08 15:13:56

SolFar

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Bibliografia

Bo w Battlestarsze nie ma golemów A tak serio to w BS, jest wiele golemowych motywów. Ucieczka z rodzinych planet (tylko tam jest na odwrót i szukają ziemi), dobrze przedstawione walki kosmiczne i nieco brudny klimat (w porównaniu do star trecka - w golemie jest jeszcze brudniej ). Zastrzegam jednak, że BS im dalej w las zbacza z kierunku sci-fi i idzie bardziej w lostowe klimaty.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pds.pun.pl www.miasteczkoggc.pun.pl www.pokemon-adventure22.pun.pl www.funot.pun.pl www.pfcpz.pun.pl